Władca pierścieni książki dostępne w księgarni internetowej to trylogia, która porwała czytelników na całym świecie. Historia opowiada o hobbicie Frodo Bagginsie, który po dostaniu magicznego pierścienia musi stawić czoło Sauronowi, jego pierwotnemu właścicielowi i zawalczyć o przetrwanie świata, w którym żyje.

Hobbit, który musi ocalić świat

Głównym bohaterem serii jest Frodo Baggins, hobbit pochodzący z Shire. Któregoś dnia, dzięki swojemu krewnemu Billowi, wchodzi w posiadanie pierścienia powodującego niewidzialność. Dowiaduje się, że pierścień, który dostał jest Jedynym Pierścieniem, czyli złowrogim artefaktem, który Mroczny Władca o imieniu Sauron stworzył, żeby zawładnąć światem. Frodo wraz z przyjaciółmi wyrusza na misję, której celem jest zniszczenie pierścienia.

O czym jest trylogia?

Saga składa się z trzech części o tytułach “Drużyna pierścienia”, “Dwie wieże” i “Powrót króla”. W pierwszej części poznajemy bohaterów, którzy wyruszają na wyprawę w celu zniszczenia Jedynego Pierścienia, który wykuł Sauron w tajemnicy przed kowalami elfów i napełnił go swoją mocą. Jednak zanim zdołał go użyć pierścień zaginął. Teraz trafia w ręce Frodo, który ma za zadanie go zniszczyć. Na wyprawę razem z hobbitem wyruszają: czarodziej Gandalf, od którego Frodo dowiedział się, czym jest jego pierścień, krasnolud Gimli, elf Legolas, Boromir z Gondoru i hobbici: Merry, Pippin i Sam. W trakcie wyprawy czeka ich wiele przeszkód. Czy będą w stanie pokonać wszystkie i dotrzeć do krainy cieni, aby zniszczyć pierścień? W drugiej części bohaterowie dzielą się na grupy. Sam i Frodo znikają, a inni bohaterowie muszą ich odnaleźć. W “Powrocie króla” dochodzi do ostatecznej walki. Czy Frodo będzie w stanie zniszczyć Jedyny Pierścień? A może Sauron przechytrzy drużynę i doprowadzi świat do zagłady? Jedno jest pewne: jeżeli wygra Mroczny Władca, świat, który znają bohaterowie przestanie istnieć.

Autor trylogii

Autorem książek jest J.R.R.Tolkien, brytyjski pisarz, który przed napisaniem trylogii wydał książkę “Hobbit, czyli tam i z powrotem”, która stała się wstępem do świata “Władcy Pierścieni”.